Google Reader Kapanıyor

Google Reader Kapanıyor

Bilindiği üzere Google çok fazla talep görmeyen veya kullanılmayan servislerini internet ortamında barındırmak yerine kapatmayı tercih eden firmaların başında geliyor. Google şimdiye kadar kapatmış olduğu birçok servisi gibi kullanıcıların RSS üzerinden farklı siteleri takip etmelerine olanak tanıyan hizmeti Reader'ı da önümüzdeki aylarda kapatmayı planlıyor.

Yaklaşık sekiz yıldır kullanıcılara hizmet veren Google'ın RSS takip etme servisi Google Reader'ın radikal bir kararla kapatılacağının duyurulması birçok kullanıcıyı şaşırttı. Ücretsiz ve kullanışlı bir RSS takip servisi olmasından dolayı birçok kullanıcının severek kullandığı Reader'ın neden Google'ın hışmına maruz kaldığı gerçekten merak konusu.

Sadece kullanıcılar için değil aynı zamanda birçok web servisi için de haber kaynağı görevi taşıyan Google Reader'ın kapanmasıyla birlikte arkasından birçok web servisinin de kapanacağını söylemek çok yanlış olmayacaktır.

Google'ın RSS servisini emekliye ayıracağı tarihse 1 Temmuz olarak netleştirildi. Bu tarihten sonra Google Reader hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcılar maalesef bu hizmeti kullanamayacaklar.

Eğer sizde bir Google Reader kullanıcısıysanız en kısa zaman içerisinde kullanmakta olduğunuz RSS listelerini dışarı aktararak yedeklemenizi öneririz.

Microsoft Sosyal Video Düzenleme Servisini Duyurdu

YORUMLAR