Google Rehber Artık Daha Güçlü ve Kullanışlı

Google Rehber Artık Daha Güçlü ve Kullanışlı

Google'ın 2014 yılının ortasından bu yana giriştiği ara yüz makyajı Google Rehber ile devam ediyor. Yeni ara yüzün adını 'materyal tasarım' olarak adlandıran Google, rehber üzerinde çeşitli yenilikler de sunuyor. 

Yeni Google Rehber (Google Contacts) tasarımında, yaptığınız tüm takvim randevuları ve e-postalar kişilerle bağlantılı olarak görebiliyor, kontak bilgisini görmek istediğinizde o kişiyle olan son e-posta yazışmalarınızı ve randevularınızın dökümlerine ulaşabiliyorsunuz.

Google Rehber kişiler listesine eklediğiniz her birey için Google +’da sorgulama yapıyor. Google Rehber , Google+ profillerinden güncel bilgiler alarak rehberde bulunan kişilerin fotoğraf, e-posta adresi ve iş bilgilerini sürekli olarak yeniliyor.

Materyal tasarım alt yapısıyla yenilenen ara yüz bu yeniliklerle beraber daha anlamlı ve kolayca ulaşılabilir olmuş. Eğer bir gmail adresiniz varsa Google Rehbere ulaşmanız hiç de zor değil. Henüz test aşamasındaki ara yüze buradan tıklayarak ulaşabilir ve yenilikleri inceleyebilirsiniz. Yeni ara yüze alışmakta zorluk çekerseniz hemen yan taraftaki seçeneklerden eski ara yüze dönebilirsiniz. 

Google +1 Nedir?

Yardımsever Google

Google+ Hesabımı Nasıl Silerim?

YORUMLAR