Google Reklamları Yakında Yahoo Sitelerinde Görülmeye Başlayacak

Google Reklamları Yakında Yahoo Sitelerinde Görülmeye Başlayacak

Yahoo; CEO’su Marissa Mayer’in yönetiminde, bağlamsal reklamlarının kendi sitesinde görüntülenmesi için Google ile birlikte çalıştığını duyurdu. Bu da artık Google Adsense ve Google AdMob reklamlarının artık dünya çapında Yahoo sitelerinde görüleceği anlamına geliyor.

Yahoo’nun bu konudaki açıklaması şöyle oldu: “Bugün, Google ile onun reklamlarını, içerik için Google’ın AdSense ve  AdMob hizmetlerini kullanarak, Yahoo! özelliklerinde ve bazı ortak markalı sitelerde görüntülemek amacıyla küresel ve ayrıcalıksız bir anlaşma imzaladığımızı duyurduğumuz için heyecanlıyız.”

Bu yeni anlaşma ile Yahoo, çok sayıda web sitesi gibi diğer bir Google ortağı haline geldi. Bu anlaşmanın, önce biraz tuhaf görünse de mantıklı olduğu söylenebilir. Ayrıca Yahoo, çok fazla trafik oluşturacak sayıca fazla özellik barındırıyor. Bu anlaşma ayrıcalıklı olmadığı için Google reklamları sadece ilişkili içerikler olması durumunda yer alacak.

Yahoo’nun yaptığı açıklamanın devamı ise şöyle: “Dünya çapında bağlamsal reklam ortaklar listemize Google’ı ekleyerek kullanıcılara daha anlamlı reklamlarla hizmet edebilir ve böylece ağımızı genişletebiliriz.”

Kullanıcılar için sayfalarda reklamların bulunduğu yerde gözle görülür bir değişikliğin olmayacağını da ekleyen Yahoo, daha fazla seçeneğin sadece daha fazla esneklik anlamına geldiğini belirterek, kullanıcılara doğru zamanda, doğru yerde doğru reklamı gösterdiklerinden emin olmak için çalışacaklarını söyledi.

Yahoo’nun zaten Microsoft ile bir reklam anlaşması bulunuyor fakat Yahoo, bunun getirisinden memnun değil.

Google ile yapıan anlaşma bir yıldan fazla sürecek. Marissa Mayer Google ile konuşmaya başlayana kadar süren görüşmeler vardı fakat bunlar bir sonuca varmamıştı. 

Samsung Müşteri Sadakati Konusunda Apple'ı Geride Bıraktı

YORUMLAR