Google Reklamlarına Satın Alma Tuşu Geliyor

Google Reklamlarına Satın Alma Tuşu Geliyor

Google'ın reklamları üzerinde çıkması beklenen satın alma tuşu haberi, sızıntı olmaktan çıkarak resmileşti. Omid Kordestani'nin onayladığı bilgilere Google'ın alışveriş ile ilgili gösterdiği reklamlar üzerinde direk satın alma tuşu olacak.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacak olan bu yeni özellik aynı zamanda hem firmaların daha çok satış yapabilmesini hem de Google'ın daha fazla para kazanmasını sağlayacak gibi duruyor.

Bildiğiniz üzere Google üzerinde herhangi bir ürün almak için arama yaptığınızda ilk sıralarda o ürünü satan firmaların reklamlarını görüyorsunuz. Bu linklere tıklayarak gittiğinizde üretici ya da satıcının sayfasındna istediğiniz ürünü satın alabilmek mümkün. Fakat Google artık bu işlemi de kısaltarak, direk arama sonuçları üzerinde çıkan reklamlara satın alma tuşu ekleyecek. Bunun anlamı alışveriş amaçlı bir ürün y da servis aradığınızda göreceğiniz reklamlar üzerinden hızlıca alışveriş yapabilecek olmanız.

Omid Kordestani sistemin nasıl çalışacağı hakkında detaylı bilgi vermezken, eklenecek olan satın alma tuşuna tıkladığınızda hemen ürünü satın alacağınız sayfaya yönlenebileceğiniz. Örnek vermek gerekirse, bir şampuan almak istediğinizde Google'da aratıp çıkan reklamların üzerindeki satın al tuşuna basmanız, sizi arattığınız şampuanı direkt olarak alabileceğiniz sayfaya gönderecek olması. Şu an güncel olarak bu tür reklamlara tıkladığınızda çoğu zaman satın alabileceğiniz sayfaya gidiyor olmanız. Fakat bu şekilde en kısa sürede alışverişi yapabileceğiniz sayfaya yönleneceksiniz.

Oldukça işe yarayacağınız düşündüğüm yeni sistem, sadece alışveriş kategorisinde Google reklamlarında görünecek. Hem Google hem de firmalar adına muhteşem bir hamle olarak gördüğüm satın al tuşunun ne zaman hayata geçirileceği henüz belli değil fakat yakın zamanda göreceğimizi umuyorum.

Tamindir'den Ücretsiz Video Dönüştürme Programı Kampanyası

YORUMLAR