Google San Jose'de Kendi Şehrini Kuruyor

Google San Jose'de Kendi Şehrini Kuruyor

Google Kalifornia'nın San Jose şehrinde kendi şehrini kurmayı planlıyor. Şehrin kent konseyinden 16 parsel arazi için pazarlık yapma kararı aldı.

Pazarlık konusunda Kent konseyi ekibinden belediye başkanı ve belediye başkan yardımcısı tarafından güçlü bir destek geldi ancak San Jose'de yaşayan kent sakinleri için bu proje pek de hoşnut karşılanmadı. Sebebini ise bu projenin şehrin doğal yapısını bozabileceğinin olduğunu belirttiler. Eğer şehirde yaşayan insanlardan da onay çıkar ve 16 parsel alan Google'a satılırsa, Google'ın planında 6-8 milyon metrekare ofis alanı ve 3000 kadar konut inşa etmek var. Ayrıca Amtrak ve Caltrain şirketlerinin de bulunduğu alanda, hızlı tren hattı ve BART trenleri için planlar yapılıyor. Durum böyle olunca da halk olumlu karşılamakta tereddütlü davranıyor.

Sonradan ortaya çıkan bir habere göre de; Google ve ortakları aslında aylardır bölgeden alan alarak şehirde büyük bir proje yapmak istiyor. Google'ın bu projesiyle, Silikon Vadisi gibi bir yer hedefliyor. Belki de San Jose'de yeni bir Silikon Vadisi doğuyor diyebiliriz. 

Google'dan Stres Çarkı!

Google, Yapay Zeka Destekli İş İlanları Gösteriyor

YORUMLAR