Google, Servislerinin Güvenli Çocuk Versiyonlarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Google, sahip olduğu servislerin bir kısmı için güvenli çocuk versiyonlarını oluşturarak, 18 yaş altındaki çocukların kendi Google hesaplarını açarak aile kontrolünde hizmetlerden faydalanmasını sağlayacak.

Google, Servislerinin Güvenli Çocuk Versiyonlarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz her gün akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanım oranı artarken, kullanıcıların da yaş oranı aynı hızla düşüyor. Günümüzde 10 yaşındaki çocukların ellerinde bile son model telefonlar ve tabletler görmek mümkün. Peki bu ne kadar güvenli diye düşünüyorsanız, Google'da sizinle aynı fikirde.

Google kullanıcılarına sağlamış olduğu servislerin bir kısmının için çocuk versiyonlarını çıkartmaya hazırlanıyor. Böylece çocuklarınızın internet üzerinde neler yapabildiğini kontrol edebilecek ve onlara güvenli bir internet deneyimi sunabileceksiniz.

Google'ın hayata geçireceği bu proje sayesinde çocuklarınızın kendilerine ait birer Google hesapları olabilecek. Normal şartlar altında 18 yaş sınırı bulunmasına rağmen, bu proje ile 13 yaşındaki çocuklar bile Google hesabı açabilecek. Fakat bu hesaplar aileleritarafından denetlenebilen güvenli çocuk hesapları olacak. Örneğin çocuğunuz YouTube hesabını kullanarak YouTube üzerinde istediği her videoya ulaşamayacak. Google, bireylerin çocuklarının hesaplarını kontrol edebilmesi için bir aile paneli hazırlıyor. Bu sayede çocuğunuzun internet üzerinde neler yaptığını yada yapabileceğini mobil cihazlarınız üzerinden kontrol edebileceksiniz.

İnternet ve mobil cihaz kullanımının yaş oranı bu kadar düşmüşlken böyle güzel ve akıllı bir hamlenin Google'dan gelmesi açıkcası beni hiç şaşırtmadı. Çocuklara güvenli bir himet sunarken ailelerin de gönlüne su serpecek olan Google'ın bu yeni projesi hakkındaki görüşlerinizi lütfen bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşın.

Fousquare ve Swarm Arasındaki Fark Nedir?

YORUMLAR