Google, Ses Tanıma Sisteminin Bilimsel Tarafını Gözler Önüne Serdi

Google, Ses Tanıma Sisteminin Bilimsel Tarafını Gözler Önüne Serdi

Google'ın bizlerle paylaşmak istediği yeni bir video var bugün. Ünlü ismin ses tanıma sistemini bizlere daha da derinlemesine gösteren video, şu an teknoloji sektöründe büyük bir ilgiyle izleniyor.

Ses tanıma sistemi günümüzde çok kullanılmasa da, kullanıldığı zaman kullanıcıya çok fazla kolaylık sağlayan, harika bir sistem. Özellikle telefonu bu şekilde hızlı kontrol edebilmemiz, çoğu zaman bizim yararımıza oluyor. Tabii ki ses tanıma sisteminin dediklerimizi anlamadığı zamanları saymıyorum; bu elbette yakın teknolojide düzeltilebilecek bir olay.

Google'ın yeni videosu ise tam bir belgesel tadında. Bizlere ses tanıma sisteminin nasıl yaratıldığını, nasıl özellikler barındırdığını ve sesimizi nasıl tanıdığını anlatıyor. Özellikle bu teknolojiyi merak ediyorsanız, bu videoyu kesinlikle izlemelisiniz. 

Açıklanan bilgilere göre ise bilim adamlarının asıl amacı, bilgisayarların insan dilinin olduğu seviyeye erişmesi ve bunu rahatlıkla anlayabilmesi. Bunun için belki biraz daha teknolojiye ihtiyacımız var; fakat olmayacak bir şey değil. 

İyi seyirler.

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

YORUMLAR