Google Sesli Kontrol ile Akıllı Telefonlarda Artık Eller Tamamen Özgür

Google Sesli Kontrol ile Akıllı Telefonlarda Artık Eller Tamamen Özgür

Artık parmaklarınızın tamamen akıllı telefonlara esir olmasından kurtuluyoruz. Google Voice Acces (Google Sesle Erişim) telefonlarımızı elimize bile almamıza gerek olmadan kullanmamıza imkan veriyor.

Akıllı telefonları sanki vücudumuzun bir parçasıymış gibi sürekli elimizde tutmak zorunda mıyız? Onu bir sesimizle kontrol etsek, tüm işlevlerini parmaklarımızla ekrana dokunmadan verebilsek güzel olmaz mıydı? Google Voice Acces işte tam bu noktada devreye giriyor.

Tamam, belki biraz haberi abartıyoruz Google Voice Acces sınırsız bir özgürlük vermiyor ancak bu çok yakın zamanda veremeyeceği anlamına da gelmiyor. Google Voice Acces şimdilik görme zorluğu çekenler ya da hareket kabiliyeti kısıtlı kullanıcılar için kolaylıklar sağlıyor. Tam olarak yüzde 100’lük bir navigasyon vaat etmiyor. Bunu yapabilen birçok uygulama da var ancak Google bunu standart hale getiriyor. Yani çok yakında üretilen tüm Android telefonlarda Google Voice Acces özelliği bulunacak. Bu sadece arama motorunda ya rehberden isim arama ve numara çevirme için kullanılmayacak belli önemli uygulamalar arasında dolaşmayı da kolaylaştıracak.

Ancak telefonu tamamen sesimizle kontrol etmeye biraz daha zamana ihtiyaç var gibi görünüyor. 

Google Dökümanlar'a Sesle Yazma Özelliği Getirildi

Android Cihazınızı Bilgisayarınızdan Kontrol Edin

YORUMLAR