Google Tablolar Güncellendi, Bir Çok Özelliği Geliştirildi

Google Tablolar Güncellendi, Bir Çok Özelliği Geliştirildi

Google Drive eklentilerinden olan Google Dokümanlar güncelleniyor. Excel altyapısına sahip Google Sheets özellikleri yenilendi ve kolaylaştırıldı.

Google Sheets üzerinde artık daha güçlü işlemler yapabilmek mümkün oluyor. Hücrelerin içini açarak yarattığınız formülleri düzenleyip, bunları her bir satırda değiştirerek yeni özellikler yükleyebiliyorsunuz.

Verilerinizin grafiklerinde kullandığınız "veri belirteçleri" artık manuel olarak tek tek değiştirilebiliyor. Verilerin üzerine özel değerler girebilmekte mümkün oluyor.

Excel mantığını kullanan Google Sheets, artık bir formül girdiğinizde verinin grafiğini otomatik olarak görüntülemenize olanak da tanıyor. Google bu sayede yapılan bir hata varsa anında kontrol edebilmenizi de sağlamış oluyor.

Sütunları ve satırları " ’den büyük – ‘den küçük " şeklinde ve içerdiği texte göre filtrelemek de mümkün kılınıyor. Formül uyguladığınız hücreler formül değerlerini otomatik olarak kendi düzeltiyor ve filtreleme geçekleşiyor.

Google Dokümanların güncellemeleri önümüzdeki günlerde de devam edecek. Google böylelikle ofiste kullanılan uygulamalarının daha kullanıcı dostu ve yardımcı yazılımlar olmasını hedefliyor. 

Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Dokümanlarına Canlılık Geldi

YORUMLAR