Google Sizi Arayan Spam Numaraları Engelleyecek

Google Sizi Arayan Spam Numaraları Engelleyecek

Google'ın son yıllarda yaptığı girişimler kuruluş amacıyla, yani "her insana yardımcı olmayla" birebir uyuşuyor diyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda yazdığımız haberlerden hatırlarsanız, Google'dan çevremizde olan depremler hakkında ayrıntılı bilgi alabilecektik. Yine benzer şekilde gerekli durumlarda acil servislere bilgi gönderebilecekti. Ortaya çıkan son yeniliği ise spam aramalarla ilgili. Google bundan böyle spam aramalara karşı bizi uyarmayı amaçlıyor.

Google Dialer servisinden haberiniz var mı bilmiyorum. İnsanların spam aramalardan ne kadar rahatsız olduğunu bilen ve buna yönelik yeni bir çalışma başlatan şirket, Nexus telefonlarda bundan böyle spam arama olduğunda kırmızı bir uyarı verecek. Peki nasıl çalışacak?

Arayan telefon numarası Google kayıtlarında yer alan bir spam numarayla eşleştiğinde uygulamada büyük ve kırmızı bir kutu göreceğiz. Kutunun içinde ise "şüpheli spam araması" şeklinde bir uyarı çıkacak. İstediğimiz zaman bu aramaya cevap verebileceğiz ama uyarıyı dikkate almakta fayda var. 

Google Dialer şimdilik sadece Nexus telefonları destekliyor. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da geçerli olacak hizmetten yararlanmak için son güncellemeyi indirmeniz yeterli.

Google, Gerekli Durumlarda Bulunduğumuz Yeri Acil Servislere Gönderecek

Google'ın Yeni Aracı Sizi Sanat Tarihçisi Yapacak


YORUMLAR