Google Slaytlar Uygulaması App Store'da Yerini Aldı

Google Slaytlar Uygulaması App Store'da Yerini Aldı

Google geçtiğimiz aylarda Dokümanlar ve E-Tablolar uygulamalarını iOS ve Android işletim sistemleri için yayınlamıştı. Bu uygulamalar kullanıcılara dijital belgelerini mobil ortamda düzenleme ve yönetme imkanı sunarak işlerini daha hızlı ve pratik yoldan tamamlamalarına olanak sağlıyor.

Dokümanlar ve E-Tablolar uygulamalarına ek olarak bu yazın başlarında Android için yayınlanan Google Slaytlar uygulaması nihayet iOS için de sunuldu. Google Slaytlar uygulamasını kullananlar, mobil cihazları üzerinden başka hiçbir ekstra donanıma veya yazılıma ihtyiaç duymadan slayt gösterilerini düzenleyip, yenilerini oluşturma şansı yakalamış oluyor.

Slaytlar uygulaması üzerinde sunulan birçok özellik daha önce Google Drive üzerinde yer almaktaydı. Fakat görünüşe göre Google bu özellikleri zenginleştirip farklı servislere bölerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor. Bu durumun bir başka pozitif yönü daha var o da kullanıcıların herhangi bir amaç doğrultusunda spesifik bir uygulama kullanması. Birkaç özellik haricinde ihtiyaç duyulmayan fonksiyonlar da içeren bir uygulama kullanmaktansa belirli amaçlar doğrultusunda üretilmiş seçeneklere yönelmek daha mantıklı görünüyor.

Google Dokümanlar ve E-Tablolar için de bir dizi iyileştirme içeren güncelleme paketleri yayınlandı ve bu uygulamaların Microsoft Office dosyalarını yönetme fonksiyonu eklenmiş oldu. Tüm bu gelişmelere tek bir pencereden baktığımızda Google‘ın, Microsoft Office’in yerini alabilecek kadar güçlü uygulama projeleri içerisinde olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Amazon Twitch'i Satın Aldı

YORUMLAR