Google, Snapchat'i Satın Almak İçin Teklif Yapmış

Google, Snapchat'i Satın Almak İçin Teklif Yapmış

Snap Inc. firması şu an itibarıyla Snapchat uygulamasının tüm haklarını elinde bulunduran firma. Bu firma 2013 yılı civarında Facebook tarafından yapılan 3 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çevirmişti. Şimdi de Google'ın Snapchat için 30 milyar dolarlık bir teklifte bulunduğu ortaya çıktı.

Resmi olmayan kaynaklardan açıklanan bu bilgilere göre Google'ın bu satın alma teklifi 2016'nın başlarında olmuş. Fakat bir anlaşmaya varılamamış. Snapchat halka arz edildikten sonrasında hisselerinde devamlı olarak bir düşüş görmeye başladı. Şu anda 12.50$ civarında olan hisseler sonucu Snap firmasının değeri 14 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Fakat halka arz döneminde Snap'in borsa değeri 24 milyar dolar idi.

Yanieğer doğruysa Google'ın 2016 yılında yaptığı 30 milyar dolarlık teklif, Snap firması açısından oldukça karlı olacakmış. Yatırımcıların Snap'in halka arzına pek ilgi göstermemesinin sebeplerinden birisinin ise Facebook ve Instagram gibi rakiplerin de hikayeler özelliklerini kullanıcılara sunuyor olması gibi görünüyor.

Facebook Amacına Ulaştı: Snapchat'i Fena Solladı

Snapchat, Hikaye Arama Özelliğine Kavuştu

YORUMLAR