Google Sosyal Paylaşım Şirketi Meebo'yu Satın Aldı

Google Sosyal Paylaşım Şirketi Meebo'yu Satın Aldı

Bundan tam 7 yıl önce, 2005 yılında kurulan ve kullancılarının tek bir platform üzerinden tüm popüler sohbet ve mesajlaşma uygulamalarını kullanmalarına izin veren ücretsiz bir servis olan Meebo, şirketin resmi blog sayfasında yapılan açıklamaya göre Google tarafından satın alındı.

İnternet devi Google'ın bir sözcüsü yaptığı açıklamayla satın alma işleminin detaylarını şu şekilde özetledi "Biz günlük hayatta olduğu gibi internet üzerinde de kullanıcıların içerik paylaşımlarına yardım etmek ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırmak için farklı yollar arıyorduk. Bu kapsamda Meebo ekibinin uzmanlığı ve sosyal yayıncılık alanındaki birikimleriyle Google+ bünyesi altında, uyumlu ve iyi bir ekip olacağımıza inanıyoruz."

Meebo, satın alma koşulları ve anlaşmanın detayları hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, dolaşan söylentilere göre Google'ın Meebo'yu satın almak için 100 milyon dolar civarından bir ücret ödediği biliniyor.

Google satın alma işlemi sonrasında Meebo çalışanlarını Google+ bünyesi altında farklı departmanlar açarak çalıştırmaya devam edecek.

YORUMLAR