Google Spotify'ı Alıyor mu?

Google Spotify'ı Alıyor mu?

Google'ın Spotify'ı alacağıyla ilgili söylentiler yine yayılmaya başladı. Peki müzik sektöründeki potansiyeli göz ardı etmeyeceğini düşündüğümüz Google'ın Spotify'da gözü var mı?

Geçtiğimiz kışın ortalarından bu yana Google'ın müzik akışı sağlayan bir hizmet üzerinde çalıştığına dair haberler Wall Street Journal dahil pek çok güvenilir kaynakta yer alıyor. Nisan başında bu düşüncesini gerçekleştirmek adına 4.1 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir fiyata Spotify'ı almaya hazırlandığına dair haberler çıkarken, her ne kadar Spotify yetkilileri birlikteliğin güzel olacağına dair açıklamalarda bulunsa da, Google tarafından haberin doğruluğu konusunda bir türlü teyit gelmedi. Google'ın bir servis geliştirip kullanılmasını sağlamaya çalışmasındansa dijital ortamda müzik dinleyenlerin en çok tercih ettiği, hem masaüstü hem mobilde bu kadar yaygın bir kullanıma sahip bir servisi elde etmek istememesi için hiçbir sebebi yok. 

Apple'ın Dr. Dre ile yaptığı anlaşma ardından yeniden alevlenen Google-Spotify birlikteliği dedikodudan öteye geçebilecek mi zaman gösterecek.

Google Project Tango Tablet Ortaya Çıktı

Google E-posta Güvenliğiniz İçin Chrome Eklentisi Yapıyor

YORUMLAR