Google, Star Wars'ta Hangi Tarafta Olacağınızı Soruyor

Google, Star Wars'ta Hangi Tarafta Olacağınızı Soruyor

Google genellikle dünyadaki özel anlara dair çeşitli ufak oyunlar, sürprizler, görseller hazırlıyor ve bunları kullanıcılara sunuyor. Fakat şimdiye dek herhangi bir filmle ilgili çok geniş kapsamlı bir promosyon çalışması yaptığına şahit olmamıştık. Anlaşılan o ki Disney ile Google arasında oldukça geniş kapsamlı bir anlaşma düzenlenmiş ve bütün bir Google uygulamaları tecrübemizin Star Wars ile dolması mümkün olmuş.

Google.com/starwars adresinden girebileceğiniz web sayfası, her şeyin başlangıcı olacak. Sayfaya girdikten sonra karanlık tarafta mı yoksa aydınlık tarafta mı olacağınızı seçmeniz gerekiyor. Seçiminizi yapmanızın ardından tercihinize göre profil fotoğrafınız oluşturulacak ve Google profillerinizde bu fotoğrafla belireceksiniz.

Fakat iş burada bitmiyor. Artık Gmail'e girdiğinizde yükleme ekranınızda bir ışın kılıcı çıkacak, Google Maps'te bir nokta olmak yerine seçtiğiniz tarafın hava aracı olarak görüneceksiniz ve diğer Google servislerinde de benzer küçük değişiklikler sizi karşılayacak. Dolayısıyla bütün bir Google ürünleri deneyiminizin Star Wars teması etrafında şekillenmesi bu şekilde mümkün olacak.

Fakat bu değişikliklerin aktif hale gelmesinin bazı Google servislerinde bir kaç saati bulabileceğini de unutmayın. Zaten Google da Sık Sorulan Sorular bölümünde bazen saatlik gecikmelerin ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Yeniden klasik Google servislerini kullanmak isterseniz tekrar yukarıdaki adrese girerek ortadaki seçeneği seçmeniz yeterli oluyor.

Bu değişiklikler 1 Şubat 2016 tarihinde otomatik olarak sonlandırılacaklar ve herkes yeniden standart Google görünümüne dönüş yapacak. Dolayısıyla Star Wars: The Force Awakens filminin havasına girmek istiyorsanız şimdiden elinizi çabuk tutun!

YORUMLAR