Google Street View 1 Milyar İndirmeyi Geride Bıraktı

Google Street View 1 Milyar İndirmeyi Geride Bıraktı

Bulunduğunuz konumdan dünyanın öteki ucundaki bir şehri gezmenizi sağlayan Google Street View önemli bir kilometre taşına ulaşmayı başardı. Dünya çapında 1 milyar indirmeyi geçen uygulama, Google Play'de bu başarıya ulaşan sınırlı listenin arasında kendine yer buldu.

Bir yere seyahat ederken en çok kullandığım uygulamalar arasında Google Street View geliyor. Eğer daha önce gideceğim yere dair bir fikrim yoksa hemen Google Street View uygulamasını açıyor ve adres üzerinden çevreyi kolaçan ediyorum. Burada amaç gideceğim yeri hatırlatacak mekanları keşfetmek. Dolayısıyla bana katkısının çok olduğunu söylemeliyim. Bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum, çünkü 1 milyar indirme gerçekleştirilmesi bunu açıklıyor.

Sokaklarda gezen araçlarıyla dikkat çeken Google Street View ilk olarak Google Haritalar'ın bir uzantısı olarak hayatına başladı. Ardından 360 derecelik kameralar yardımıyla bütün sokakları çekmeye başladı ve sanal gerçeklik platformları için çok popüler bir araç haline geldi. Şimdi ise Android cihazlar arasında 1 milyar indirmeyi geçen servis, bu başarıya ulaşan sınırlı sayıdaki uygulamanın arasına katıldı.

Google Street View Tam 10 Yaşına Bastı

YORUMLAR