Google Street View, 360 Derece Görüş Açılı Kameralar Üretiyor

Google Street View, 360 Derece Görüş Açılı Kameralar Üretiyor

Normal şartlar altında bir sokağın 360° açıyla fotoğrafını çekmek oldukça dikkat ve efor gerektiren bir işlem. Google bu konuda bir güzellik düşündü ve 360 derecelik kameralarla "Sokak Görünümlerini" daha kolay kaydedebilecek standartlar üzerinde çalışıyor. Google Streeet View kameraları bu yıl satışa çıkacak.

Google Street View net olarak 360° derece sokak görünümü kaydedebilecek kameralar geliştirecek. Bu tip görüntüler çekmeye hazır kameralar, Google'ın teknolojik ortaklarıyla hazırlanacaklar. Bu kameralar, hareket halindeki araçlarla sokaklarda dolaşırken ortamı son derece kaliteli olarak fotoğraflayabilecekler.

Konuyla ilgili olarak Google 2017 yılı içerisinde, 20 adet 360° derece fotoğraf çekebilen kamera piyasaya çıkartacak. Çeşitli kaliteli markalardan oluşacak olan bu ürünler arasında, GoPro ve Samsung markaları da göze çarpıyor. Elbette markasına göre kameraların fiyatları da farklılık gösterecek. Elbette bu durum 360° sokak görüntüsü ile ilgili her hangi bir çalışma yapması gerekmeyen şirket ve bireyleri ilgilendirmiyor. Ancak hali hazırda 360° derecelik sokak görüntüsü çekerek bu görüntüleri paylaşmak keyifli olabilir. Özellikle de adres tarifi yaparken.

Google Street ViewFotoğrafları

Google Street View Geçmişe Yönelik Süprizler Yapıyor

YORUMLAR