Google Street View Kameraları Yapay Zekayla Desteklenecek

Google Street View Kameraları Yapay Zekayla Desteklenecek

 

Google Street View, ilk başladığından bu yana 80 milyar fotoğraf yayınladı. 10 yıl önce hayatımıza giren Google Street View haziran ayında 1 milyon indirmeyi geride bırakmıştı.

Bir yere seyahat ederken en çok kullanılan uygulamalar arasında kendine haklı bir yer edinen Google Street View, bundan böyle kullanıcılarına daha iyi görüntü çekebilen yüksek kaliteli kameralar ve yapay zeka ile hizmet vermeye devam edecek. Aslına bakarsanız, geçen ayın başında Google Street View uygulamasının kamera kalibrasyonları yenilenmiş ve kullanıcılar daha detaylı sokak görüntülerine kavuşmuşlardı.

Ancak, uygulamayı artık net olarak takip etme şansına ulaşan kullanıcıların "Şu sağdaki pembe dükkan da neyin nesi acaba?" gibi sorularına karşılık, artık uygulamanın bir yapay zekaya ihtiyacı olabileceği de yöneticilerin aklına gelmiş olmalı ki, Google Street View gelişilmiş bir yapay zekayla da desteklenecek. Bu altyapı, işletmelerle ilgili sorulan benzer soruların cevaplarını Google Haritalardan sorgulayarak detaylı olarak kullanıcılarına servis edebilecek. Bu yenilikler şimdilik ABD'de deneme amaçlı kullanılabilecek, çok yakında Google Maps'ın kullanıldığı 85 ülkeye yayılacak.

Google Street View Tam 10 Yaşına Bastı

YORUMLAR