Google Street View Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!

Google Street View Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!

Google Maps’in sevilen özelliklerinden biri olan Street View, Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Bugünden itibaren ülkemizdeki birçok cadde ve sokağı 360 derece gezme imkanına sahip olabilirsiniz.

Google Street View, yani Sokak Görünümü özelliği bir süredir yurtdışında kullanılıyordu. Caddeleri ve sokakları 360 derece görüntüleyebilme imkanı sunan bu özellik nihayet ülkemizde de kullanıma sunulmuş durumda. Güneydoğu bölgesi dışında, ülkemizin büyük bir bölümünün görüntülenebildiği özelliği webte Google Haritalar üzerinden, mobilde ise Street View uygulaması üzerinden kullanabilirsiniz.

Google Street View projesi için çalışanlar günde 8 saat boyunca 18 kg ağırlığındaki 15 kameralı çanta ile sokakları dolaşıyorlar. Bu kameraların özelliği de her 2.5 saniyede bir fotoğraflama yaparak, bu fotoğrafları GPS etiketi ile Google’a gönderiyor. Bu fotoğraflar da titizlikle birleştirilerek sokakları 360 derece görüntüleme imkanı sunuluyor. Merak edenler için biraz daha detay verelim: Cihaz üzerinde ileri seviye GPS anteni, 15 adet özel yapım 5.1 mm lensli kamera, lenslerin buğulanmasını önleyen ekipmanlar, güç ve veri kabloları bulunuyor. Ayrıca; günde sekiz saat çalışan kişilere 4300 TL maaş ödeniyor.

O halde biz de Google Street View’den evimizi aramaya başlayabiliriz!Google Street View Artık Bir Uygulama Olarak Android ve iOS Cihazlarda Kullanılabilecek

YORUMLAR