Google Stres Çarkı İşine Girdi

Google Stres Çarkı İşine Girdi

Stres Çarkı çılgınlığı sadece ülkemizde değil; bütün dünyada hızla ilerlemeye devam ederken, bu akıma katılan son girişimlerden bir tanesi de Google oldu. 

Google, böyle popüler olan akımlara dahil olmayı her zaman sevmiştir. Fakat bu sefer, neredeyse herkes tarafından oldukça anlamsız olarak tabir edilen bir şey yaparak, Google uygulamasının içerisine bir Stres Çarkı yerleştirdi. Telefonlar ya da tabletler üzerinde bulunan arama çubuğuna "spinner" yazmanızla birlikte beliren bu stres çarkı, oldukça teferruatlı ve belli ki üzerinde bir hayli uğraşılmış. Ayrıca stres şarkıyla birlikte yukarıda "Number" yazan kısmı aktif ettiğinizde, üzerinde sayıların olduğu bir başka çarkı da gönlünüzce döndürmeniz mümkün. 

Birkaç Google mühendisinin boş saatlerinde eğlence olsun diye yaptığı bir hayli belli olan Stres Çarkı aramasını yaptığınızda, karşınıza çıkan çark hemen aşağıda yer alan GIF uzantılı resimde göründüğü gibi olacak. Google'un bunu ne amaçla yaptığı henüz bilemezsek de gerçekten stres atmak istiyorsanız, bu çarkın küçük hipnoz etkileri yaptığını da söyleyebiliriz. 

Stres Çarkları Hakkında Endişe Verici İddialar Var

Google Kıble Bulma Uygulamasını Yayınlandı

YORUMLAR