Google Sürücüsüz Araba Oldukça Sert Bir Kazaya Karıştı

Google Sürücüsüz  Araba Oldukça Sert Bir Kazaya Karıştı

Google sürücüsüz araba teknolojisinde elektronik veya mekanik sorunları aşıyor. Ancak normal arabaların içindeki şoförlerin davranışları hala sürücüsüz arabalar için sıkıntı yaratıyor.

Yol testlerinde ufak tefek sorunlarla karşılaşsa da Google bu teknolojisinde oldukça kararlı. Google sürücüsüz araçları tehlikeye atan unsurlardan birinin aslında tarafikte dolaşan sürücülü arabalar olduğu bir kez daha kanıtlandı.

Yan yoldan gelen normal bir arabanın kırmızı ışıkta durmaması nedeniyle Google sürücüsüz arabaya çarpması her iki araçta da hasara sebep oldu. Bu kaza tamamen sürücülü arabanın dikkatsizliğinden meydana gelen en önemli kaza örneklerinden biri olarak bildirildi.

Kaza hakkında Google sürücüsüz arabanın yolcu koltuğunda biri olsaydı kesinlikle yaralanabilirdi yorumu yapılıyor. Google kazayla ilgili olarak, “ABD caddelerinde kırmızı ışık ihlali yüzünden her gün yüzlerce kaza oluyor. Bu noktada sürücü hatası ve dikkatsizliği devreye giriyor. Sürücüsüz arabaların karşıdan gelen insanlı araçların davranışlarını bir noktaya kadar kontrol edebildiklerini unutmamak gerekiyor. Sonuçta yeşilde geçen bir arabaya kırmızıda durmayan bir araba vurduğunda kimi suçlayacağımız belli”  açıklamasında bulundu. 

Google'ın Sürücüsüz Arabası Otobüse Çarptı

Arama Motoru Devi Yandex Kendi Sürücüsüz Arabasını Geliştiriyor

YORUMLAR