Google Sürücüsüz Aracı Yolda Polis Çevirdi, Cezayı Yapıştırdı

Google Sürücüsüz Aracı Yolda Polis Çevirdi, Cezayı Yapıştırdı

Google sürücüsüz elektrikli arabaları yıllardır devam eden bir proje. Birçok engele takıldığını biliyoruz. Peki, bu araçların polis tarafından çevrildiğini biliyor muydunuz?

Kaliforniya’da yollarda dolaşan Google sürücüsüz arabalarından biri, geçtiğimiz gün çok yavaş gittiği için polis tarafından çevrilip bir uyarı ve bir de para cezası aldı. Tüm amacı içindeki yolcusunu A noktasından B noktasına sağ salim götürmek olan Google sürücüsüz otomobil, çok ağır hareket ettiği ve trafiği engellediği için trafik polisi tarafından çevrildi.

Google proje takımı bu durumu oldukça garipsemiş. Normal şartlar altında sokak arasında bir insanın bu şekilde bir sürüş davranışından dolayı çevrilip uyarı almadığını ifade eden yaratıcı ekip, polisin aracı çok merak ederek incelemek için durdurmuş olabileceğini düşünüyor. Diğer taraftan, Google sürücüsüz araçların polis uyarılarına karşı son derece duyarlı olduğu, istenmeden de olsa test edilmiş gibi oldu.

Bu güne kadar şehir içi trafikte deneme sürüşleri yapan Google sürücüsüz otomobiller 1.2 milyon mil yol kat etmişler. Google bu kadar yolu bir tek ceza bile almadan tamamlamasıyla övünürken, maalesef bir efsane de sona ermiş oldu.

Google'ın 6 Yıllık Rüyası Sürücüsüz Otomobil Sonunda Gazetecilere Tanıtıldı

Google'ın Sürücüsüz Arabaları Tam 11 Kazaya Karıştı

YORUMLAR