Google Takvim Android Uygulaması Güncellendi

Google Takvim Android Uygulaması Güncellendi

Android için Google Takvim uygulaması yenilendi ve özellikle de Jelly Bean sürümüne sahip olanlar için son derece işlevsel yeni özellikler uygulamaya dâhil edildi. Bildirim alanı üzerinden erişilebilen yenilikler takvimi yoğun kullananlar için harika unsurlara sahipler diyebiliriz.

Jelly Bean sürümü ile birlikte Android akıllı telefon ve tablet sahipleri bildirim alanını oldukça işlevsel bir şekilde kullanabiliyorlar. Bildirim alanı üzerinden gelen bildirimlere doğrudan yanıt verebiliyor ya da onlar üzerinden doğrudan yapmak isteneni yapabiliyorlar. Dolayısıyla herhangi bir ara bölüme ulaşmak gerekmiyor. Google Takvim uygulamasındaki son yenilik de Google’ın söz konusu Android işletim sistemindeki yeniliklerini destekleyecek türden. Zira uygulama, bildirim alanı üzerinden gelen takvim bildirimlerinde bulunan telefon numaralarının doğrudan aranmasını ve/veya etkinlik içinde adres varsa o adrese doğrudan bildirim üzerinden gidilebilmesini sağlıyor.

Diğer yandan uygulamada günlük, haftalık ve aylık görünümler bulunuyor. Aylık görünüm üzerindeyken artık etkinlik oluşturmak da mümkün ve bunu yapmak oldukça pratik.

YORUMLAR