Google Takvim'e Cihazlar Arası Senkronizasyon Eklendi

Google Takvim'e Cihazlar Arası Senkronizasyon Eklendi

Google'ın takvim hizmeti özellikle Android kullanıcıları arasında oldukça popüler ve tüm diğer Google hizmetleri ile uyumlu bir şekilde çalışabildiği için en tercih edilir uygulamalar arasında yer alıyor. Google da bunun farkına varmış olacak ki ufak ancak tüm kullananların beğeneceği yeni bir özelliği Google Calendar uygulamasına entegre etti. Önceleri takvim uygulamanızı kullanırken maalesef tüm cihazlarınızda alarmlarınızı ayrı ayrı aktive etmek zorundaydınız ve bu unutkan olmanız halinde takvim uygulamasının esas görevini görememesine neden oluyordu.

Yeni uygulama sayesinde tek bir cihazınızda bile takvim uygulamanızda alarm yerleştirdiyseniz, bu alarm diğer Android cihazlarınızda da aktif olarak çalışacak. Ancak her iki cihazda da aynı Google hesabınızla giriş yapılmış olması gerektiğini unutmamalısınız. Elbette yeni güncellemede pek çok sorun da çözüme kavuşturulmuş ve güvenlik adına bazı yenilikler de var. Bu konuda herhangi bir detay şimdilik açıklanmadı.

Bazı Android cihaz kullanıcılarının Google Takvim uygulaması yerine cihaz üreticisinin kendi Android takvim uygulamasını kullandıkları bir gerçek. Eğer Google'ın yeni güncellemesinden faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak direkt olarak üretici yazılımı yerine Google'ın kendi takvim uygulamasını indirebilirsiniz.

Windows Phone uygulamalarına Instagram desteği geri geldi

YORUMLAR