Google Takvim’in Hatırlatıcı Özelliği Artık Web Üzerinde Kullanılabilecek

Google Takvim’in Hatırlatıcı Özelliği Artık Web Üzerinde Kullanılabilecek

Google Takvim uygulaması geçen yıl hatırlatma özelliğini mobil cihazlar için getirmişti. Bu özellik artık web üzerinde de kullanılabilecek.

Uygulamaya ek olarak Google Takvim ile kullanılabilen bir özellik olan Hatırlatıcı (Reminders) mobil cihaz kullanıcıları tarafından hızla benimsenmiş ve yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştı. Google Takvimin Yapılacaklar listesi (to do List) özelliğini daha da kullanılabilir kılan Hatırlatıcılar servisi siz o işi bitirmeden bildiriyi ekranlardan kaldırmıyor. Bu noktada elektrik faturanızın günü geldiyse gidip ödemek durumundasınız.

Hatırlatıcının bildirimleri askıya alınamıyor. Siz işi yaptım diye yanal söylemek zorunda bile kalabiliyorsunuz. Google Takvim Hatırlatıcı servisi temel olarak AnyList, ToDoist, Wunderlist, Any.do gibi tüm iş takibi uygulamalarının yaptığını yapsa da küçük ce etkili bir eklenti olarak dikkat çekiyor. Hem Google Takvim kullananların ikinci ya da üçüncü bir uygulama kurmalarına gerek kalmıyor. Özellikle profesyonel yaşam için son derece faydalı olan Hatırlatıcının web üzerinde de işlevsel olması daha geniş bir platformda günlük rutin takipleri kullanıcılar için kolaylaştırıyor. 

YORUMLAR