Google+ Tamamen Yenilendi!

Google+ Tamamen Yenilendi!

Google, sosyal ağ platformu Google+’da köklü tasarım değişikliğine giderek varlığını sürdürme kararı aldı. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde beklenen ilgiyi görmeyen başka bir deyişle Facebook ve Twitter’ın oldukça gerisinde kalan Google+’a getirilen yeni özellikler sosyal ağı hayatta mı tutacak, kökten mi silecek, yakında göreceğiz.

Google’ın 2011 yılında hizmete açtığı sosyal ağ servisi Google+’ın rakiplerinden çok geride kalması yönünden yakın zamanda Google’ın büyük hevesle açıp kapattığı servisler arasına gireceğini bekliyoduk ancak Google’ın sosyal ağ uygulamasını tamamen yenileyerek sunması sürpiz oldu diyebiliriz. Yenilenen tasarımda sadelik ön planda ve kullanıcıların çok kullandıkları iki özellik olan Topluluklar ve Koleksiyonlar üzerine inşa edilmiş bir düzen karşımızda. Hangouts ve Fotoğraflar gibi bazı özellikler sanırız daha fazla genel kullanıcı kitlesine hitap etmesi amacıyla platformdan çıkarılmış.

Yeni tasarımla gönderi paylaşmanın, arama yapmanın, paylaşılan içerikleri takip etmenin daha da kolaylaştığının altını çizen Google, yeni tasarımın henüz tamamlanmadığını, kullanıcılardan gelecek geri bildirimlere göre şekillendirileeceğini ve kullanıcıların dilerlerse yeni tasarıma şimdiden geçiş yapabileceklerini belirtti.

YORUMLAR