Google Tarayıcısını Güncellemeyenlerle Dalga Geçiyor

Google Tarayıcısını Güncellemeyenlerle Dalga Geçiyor

Eski bir tarayıcı sürümü kullanıyorsunuz, Google'ın mizah anlayışına kurban olabilirsiniz. Teknoloji devi güncellemeleri atlayanlarla kendince dalga geçiyor.

Google'ın forum sayfasında yer alan bir soru, ekibin kullanıcılarla kendine özgün bir tarzda dalga geçtiğini ortaya koydu. Opera 12.17 sürümüne sahip olduğunu söyleyen bir kullanıcı, Google'da arama yaptığında arama motorunun çalıştığını fakat görünümün eski olduğunu belirterek sorunun kaynağını öğrenmek istedi. Çerezleri sildiğini, önbelleği temizlediğini fakat anasayfa tasarımının hala eski olduğunu söyleyen kullanıcıya Google ekibinden biri bunun bir hata olmadığını, bilerek görünümün bu şekilde gösterildiğini açıkladı. Eski sürümler için destek vermek yerine yeni özellikler üzerinde çalıştıklarını söyleyen “nealem” takma adlı çalışan, herkesi bu şekilde daha modern sürümlere geçmeye teşvik etmeye çalıştıklarını belirterek Google'ın bir çeşit mizah yapmış olduğunu ima etti.

Eski tarayıcı sürümlerini kullananlara Gmail'in de artık kullanılmayan sürümlerini sunan Google, güvenlik ve performans açısından sürekli yenilenirken basit bir güncellemeyi ihmal edenlere bakış açısını böylece göstermiş oluyor. Ne demişler, herkes hak ettiğini alır. Bu vesileyle sizi de yeni tarayıcı sürümlerini indirmeye teşvik etmiş olalım.

YORUMLAR