Google Tone, Ses Dalgaları ile Yakındaki Tüm Bilgisayarlarla URL Paylaşımını Mümkün Kılıyor

Google Tone, Ses Dalgaları ile Yakındaki Tüm Bilgisayarlarla URL Paylaşımını Mümkün Kılıyor

Google’ın iş kullanıcıları için hazırladığı Google Tone eklentisi sayesinde aynı ortamdaki tüm bilgisayarla URL paylaşımı tek tıkla mümkün hale geldi. Google Chrome kullanıcılarına özel sunulan eklenti sayesinde o anda baktığınız web sitesinin bağlantısını bulunduğunuz yerdeki tüm bilgisayarlarla tek tıkla anında paylaşabiliyorsunuz.

Sadece Google Chrome tarayıcılarında kullanılabilen Google Tone eklentisi, o anda webde gördüğünüz bir makaleyi, YouTube videosunu, dokümanı veyahut başka bir şeyi ofiste diğer kişilerle tek tıkla paylaşmanıza izin veriyor. Bunun için bilgisayarların dahili mikrofonunu kullanarak bir ses dalgısı yayıyor ve internete bağlı ve eklentinin yüklü olduğu diğer tüm bilgisayarlarla URL paylaşımı yapılmış oluyor. Bilgisayarında bu eklentiyi yüklemiş olan arkadaşlarınızın bilgisayarlarının ekranlarına URL ile birlikte Google profil adınız ve resminizin gösterildiği bir bildirim düşüyor.

Sesinizi dahi kullanmadan tek bir tıklamayla dilediğiniz web sitesinin bağlantısını bulunduğunuz ortamdaki tüm kişilerle paylaşma kolaylığı sunan Google Tone’un sorunsuzca çalışması için bulunduğunuz ortamda sesin yüksek olmaması, bilgisayarınızın dahili mikrofonunun sesini oldukça yüksek seviyeye çekmeniz gerekiyor. Ayrıca internet bağlantısının da güçlü olması gerekiyor. Tabii ki çalışırken kulaklıkla müzik dinlemeyi seviyorsanız bir süreliğine çıkarmanız gerekiyor.

Google Tone eklentisinin kullanımı da oldukça basit. Eklentiyi yükledikten sonra tarayıcınızın adres çubuğunun kenarına mavi bir simge yerleşiyor. URL paylaşımı yapmak istediğinizde bu simgeye tıklamanız yeterli oluyor. Tabii diğer bilgisayarlarda da bu eklentinin yüklü olması şart. Google Tone’u denemek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

Google Chrome 43 ile Güvenlik Sorunları Giderildi

YORUMLAR