Google Translate 10 Yaşına Bastı

Google Translate 10 Yaşına Bastı

Google’ın çeviri hizmetleri tam 10 yaşına bastı. Google Translate dünyada en çok ziyaret edilen Google servislerinden biri olarak tahtını kimseye kaptırmıyor.

Dünya üzerinde bilmediği bir kelimeyi ya da kalıbı anadiline çevirmek isteyen herkesin tek adresi Google Translate, 10 yıl içerisinde muazzam bir evrim geçirdi.

Google Translate günde kaç kelime çeviriyor?

103 dilde çeviriyi mümkün kılan servis, 500 milyon kullanıcıya hizmet veriyor ve günde 100 milyar kelime çeviriyor. Google Translate’i kullananların yüzde 92’si ABD dışından kullanıcılardan oluşuyor.

Google Translate hangi hizmetleri veriyor?

Rakamlar bu minvalde ilerlerken, Google Translate içine 10 yıl içerisinde eklenen servislerin de oldukça etkileyici olduğunu yadsımamak lazım. Canlı çeviri, görüntüden çeviri gibi hizmetlerinin yanı sıra Google Translate 10 içerisinde doğru çeviri yapabilme kabiliyetini geliştirdi. İlk başlarda oldukça zayıf olan dilbilimsel alt yapısı şimdilerde oldukça başarılı ve hala geliştiriliyor.

Mutlu yıllar Google Translate, her nerede tıklanıyor ve kullanılıyorsan diyor ve sizi Google Translate’in 10’uncu yıl videosuyla baş başa bırakıyoruz. 

YORUMLAR