Google Translate Dört Yılın Ardından Yeni Dil Desteklerine Kavuştu!

Google geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile birlikte Google Translate için eklenen beş yeni dil desteğini duyurdu. 

Google Translate Yeni Dil Desteği

Google geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile birlikte Google Translate için eklenen beş yeni dil desteğini duyurdu. İşte merak edilen detaylar ve dahası!

Beş Yeni Dil Eklendi!

Google 2016 yılından bu yana, yani yaklaşık dört yıl gibi uzun bir süredir Translate için herhangi bir dil desteği eklemesi yapmamıştı. Bunun pek çok popüler dilin platformda yer almasından kaynaklandığını düşünsem de gerçek nedeni hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Uzun süredir süregelen bu geleneği bozan şirket, Translate için beş yeni dili duyurdu. Bu diller Ruandaca (Ruanda), Oriya (Hindistan), Tatarca (Tataristan), Türkmence (Türkmenistan) ve Uygurca (Sincan) olarak belirtildi.

Çin belirli bölgelerde servisleri engellediği ve nüfusu zorladığı için Uygurların bu hizmeti kullanması zor olabilir. Buna karşın bu gelişme, yabancıların toplumu anlayabilmesi açısından önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Bu dil eklemeleri ile birlikte Translate destekli dil sayısı 108 adete ulaştı. Dünya üzerinde konuşulan dil sayısının 7,117 adet olduğunu düşünürsek bu yalnızca küçük bir kısmı anlamına geliyor. Buna karşın desteğe sahip olan bu diller en yaygınları olduğu için seyahatlerinizde sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

YORUMLAR