Google, Tüm Bulut Sistemlere Rakip, Sınırsız ve Bedava Depolama Fırsatı Sunuyor

Google, Tüm Bulut Sistemlere Rakip, Sınırsız ve Bedava Depolama Fırsatı Sunuyor

Dropbox, Flicker, Amazon, Apple gibi bulut depolama servislerine büyük bir darbe vuracak bu girişim, kullanıcılar tarafından alkışlanıyor. Google bulut depolamayı sınırsız ve bedava yapıyor.

Microsoft One Drive bulut depolama hizmetini yıllık 84, iCloud 240, Dropbox 100 dolardan hizmete sunuyorlar. Bu ücretler PC veya mobil platformlarda bazen değişebiliyor. Google ise bambaşka bir yolu seçti ve ister PC, ister Android, isterse iOS olsun yıllık kullanım bedelini tamamen kaldırdı.

Google’ın yeni Google Photos uygulaması ile sınırsız fotoğraf ve videoyu artık Google bulut sunucularında bedavaya depolayabileceğiz.  Sınırsız hizmetin tek şartı var. Fotoğraflar 16 MP’in altında olacak ve video çözünürlüğü de 1080p’yi geçmeyecek.

Eğer gönderilen fotoğraflar bu boyutlardan yüksek ise Google bunları sıkıştıracak ancak görüntü kalitesini bozmayacak. Google Photos’un otomatik yedekleme özelliği ile gelen bu "bedava" durum, bizi başka bulut depolama uygulamalarına hem para vermekten, hem de kısıtlı alan kullanmaktan kurtarıyor. 

Google, Yeni Çıkardığı Akıllı Şifre Lilit Sistemi ile Hayatlarımızı Kolaylaştıracak

Google'ın Mobil Ödeme Sistemi Android Pay Sonunda Geldi

Google’da Leb Demeden Leblebiyi Anlama Devri Başlıyor

YORUMLAR