Google, Turistlerin Yanlarından Ayırmayacağı Yeni Bir Seyahat Uygulaması Geliştiriyor

Google, Turistlerin Yanlarından Ayırmayacağı Yeni Bir Seyahat Uygulaması Geliştiriyor

Turistler için onlarca farklı servisi bulunan dev arama motoru Google, dünyanın her yerinden sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Şirket verdiği bu dağınık hizmetleri tek bir çatı altında toplayabilmek için yeni bir uygulama geliştirme çalışmasına başladı.

Bildiğiniz üzere Google Haritalar üzerinden istediğiniz her ülkenin haritasına ulaşabiliyor ve tüm ayrıntısına kadar inceleyebiliyorsunuz. Hatta o ülkeyle ilgili önemli mekanları dev arama motoruna arattırdığınızda bile Google size bazı öneriler sunuyor. Bu kadar hizmeti zaten kullanıcılarına sunduğunu düşünen şirket, Google Trips ismini taşıyan yeni bir uygulama yayınlamayı düşünüyor.

Google Trips, tatil amaçlı veya iş amaçlı başka ülkelere seyahat eden insanların vazgeçilmez bir uygulaması olacak gibi görünüyor. Çünkü Google Trips'i kullanmak için internete bağlı olmanız gerekmiyor. İnternette kopma sıkıntıları varsa önceden haritayı indirip daha sonra üzerinden geçebiliyorsunuz. Haritanın dışında Google'ın seyahat uygulaması size en sevilen mekan önerilerinide sunuyor.

Kısacası bilmediğiniz bir ülkede ihtiyacınız olan ne varsa Google Trips sizi uğraştırmadan ihtiyaçlarınıza çözüm bulacak. Henüz geliştirme aşamasında olan Google Trips, ilk olarak Adroid platformunda yayınlanacak gibi gözüküyor. Beta uygulamasına ise normal şartlarda ulaşmanız mümkün değil. Google’ın Trips uygulamasının resmi olarak açılışını önümüzdeki aylarda yapmasını bekliyoruz. 

Google'ın Seyahate Yardımcı Uygulamaları:

iPhone ve iPad Yan Sanayi Seyahat Çözümleri

İnternet Fenomeninden 19 Süper Seyahat Uygulaması

Android İçin Seyahat ve Şehir Rehberi Uygulamaları

YORUMLAR