Google Türk Haber Sitelerini Bir Çırpıda Sildi

Google Türk Haber Sitelerini Bir Çırpıda Sildi

Google’ın zaman zaman oldukça sert ve kararlı adımlar attığını biliyoruz. Zira arama sonuçlarında her zaman en kaliteli sonuçların ortaya çıkması için çalışmalar sürdüren Google, kalitesiz ve arama motorunu yanıltıcı şekilde üretilen içerikleri ortadan kaldırmakta tereddüt etmiyor.

Bugün akşam saatlerinde ortaya çıkan durum ise Türk internet haber devlerini oldukça kötü yönde etkiledi diyebilirim. Son yıllarda giderek daha fazla spam içerik barındırmaya başlayan ve hem arama motorlarını hem de kullanıcıları yanlış yönlendiren pek çok haber devi Google arama sonuçlarından tamamen çıkarılmış durumda.

Web sitelerinin adlarını vermeyi tercih etmiyorum ancak Google’da yapacağınız kısa bir aramayla hangi sitelerin engellendiğini çok kolay bir şekilde görebiliyorsunuz. Şimdilik Google’dan konu üzerine bir açıklama gelmedi ancak bir süre önce farklı sektörlerdeki web sitelerinin de aynı akıbete uğraması nedeniyle Google’ın bu operasyonlara devam edeceğini de söyleyebilirim.

Google bu tip çalışmalarda, engellemeye sebep olan koşulların ortadan kaldırılmasıyla birlikte web sitelerini kendi engelleme filtresinden çıkartabiliyor ancak bunun çok geniş kapsamlı haber siteleri için büyük bir eziyet olacağı da bir gerçek.

Konu üzerine yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz ancak bizlerle yorumlarınızı paylaşmayı da sakın unutmayın!

Güncelleme: Haber sitelerinin gece geç saatlerde yeniden Google'daki yerlerini aldıkları görüldü. Kısa süreli bir uyarı olan bu durumun yeniden tekrarlanmaması dileğiyle.

iPhone 6 bir günde 4 milyon sattı

YORUMLAR