Google, Türk Mühendise Ait Anvato İsimli Şirketi Satın Aldı

Google, Türk Mühendise Ait Anvato İsimli Şirketi Satın Aldı

Gelecekte popüler olacak alanlara dair yeni kurulan ve geliştirme gösteren teknoloji şirketlerini satın almaktan kaçınmayan Google, Bilkent mezunu bir Türk mühendisin kurduğu Anvato isimli şirketi satın aldığını açıkladı.

Anvato, Bilkent Üniversitesi mezunu Alper Turgut isimli Türk mühendisin 2007 yılında ABD’de kurduğu bir şirket ve müşterileri arasında önemli medya kuruluşları yer alıyor. Medya kuruluşları için yenilikçi yazılımlar üreten Anvato, Food Network, Fox, Fusion, NBCUniversal, Style ve Telemundo gibi şirketlerle çalışıyor. Milyar dolarları bulduğu tahmin edilen satın almanın ardından ise Google, video sistemleri ve bulut hizmetleri açısından önemli bir birikim elde edecek.

ABD'nin önemli medya kuruluşlarını da bu satın almanın ardından kendi müşterisi haline getirecek olan Google'ın CEO'su Sundar Pichai, satın almanın ardından mobil cihazlarda video izletme ve bulut hizmetlerinde ellerinin güçleneceğini söyledi. Satın almaya dair detaylı açıklamalar henüz yapılmazken, ABD'den gelen haberlere göre Anvato'nun milyar dolardan daha aşağıya satılmadığı söyleniyor. 

Google Play Mağazası Aile Paylaşım Planı Uygulamasına Geçiyor

Google'ın Daydream VR Platformundan Yeni Videolar Geldi

Google Arama Motoru Yeni Bir Seyahat ve Alışveriş Özeliği Kullanmaya Başlıyor

YORUMLAR