Google Twitter'ı Satın Alıyor İddiası Güçleniyor

Google Twitter'ı Satın Alıyor İddiası Güçleniyor

Google'ın Twitter'ı almak için bir teklifte bulunacağına dair haberlerin ardından, sosyal medya devinin değeri 1.5 milyar dolar arttı. Twitter ve Google bundan daha önce de bu konuda haberlere konu olmuşlardı.

Ocak ayında Tamindir sayfalarımızda Yoksa Google Twitter'ı Bu Sefer Gerçekten mi Satın Alıyor? haberimizde bu olasılıktan bahsetmiştik. Ancak bu haberde verdiğimiz tarihler biraz değişmiş gibi görünüyor. Öte yandan Telegraph'ın Briefing.com'a dayandırdığı yeni haberlere göre, Twitter'ın hisseleri, şirketin teklifleri karşılamak için danışman şirket olarak Goldman Sachs ile anlaştığına dair haberlerin ardından, yüzde 4.8 yükseldi.

Briefing.com'a göre iki şirket ciddi şekilde Twitter ile bağlantıya geçti. Bu şirketlerden birinin de Google olduğu ifade olduğu belirtiliyor. Kullanıcılarına internet üzerinden 140 karakterlik kısa mesajlar atma imkanı veren Twitter'ın piyasa değeri 34 milyar dolar. Kurulalı henüz 10 yıl olmayan şirketin aylık 288 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Google'ın Twitter'a hissedar olacağı yönündeki iddialar 2009 yılında da gündeme gelmişti. O dönemde bu rakam 10 – 20 milyar dolar arasında değişiyordu. 2015 yılında ise bu satın almanın gerçekleşeceği yönünde daha sağlam bir algı oluşmuş durumda.

Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

Google Yeni Online Mağazasını Açtı

Twitter Neydi, Ne Oldu?

YORUMLAR