Google, Ücretsiz Play Müzik Servisini Duyurdu

Google, Ücretsiz Play Müzik Servisini Duyurdu

Google’ın dijital müzik servisi olan Google Play Music, reklam destekli ücretsiz versiyonuyla kullanıcılara sunuldu. Yeni servisin detayları haberimizde.

Dijital müzik servislerinin dünya çapında popüler olmasıyla birlikte, bu alan da yeni bir sektör haline geldi. Spotify, Deezer gibi dijital müzik servislerinin yoğun olarak kullanılmasını göz ardı etmeyen Apple, WWDC 2015 konferansında Apple Music servisini duyurmuş ve bu alanı da boş bırakmayacağı mesajını vermişti. Bu servislerin sunulmasıyla birlikte en çok merak edilen soru da şüphesiz fiyatlandırmaların nasıl olacağı konusuydu. Apple’ın fiyat seçenekleri ve beta sürecindeki servisi konuşulurken, Google’ın yanıtı gecikmedi.

Google’ın tanıttığı ve ücretsiz kullanımına dikkat çekilen Google Play Music servisinin daha önce 10 dolar aylık ücretlendirmesi vardı. Artık kullanıcılar bu yeni servisi aylık ücret ödemeden kullanabilecekler, fakat ücretli versiyona göre çeşitli kısıtlamalarla da karşı karşıya kalacaklar. Kullanıcıların şarkı listelerine erişememesi ve bunun yerine Google’ın Temmuz 2014’te satın aldığı Songza tarafından oluşturulan şarkı listelerini kullanabilmeleri şimdiden eleştirilerin hedefi oldu.

Google yaptığı açıklamada, ücretsiz müzik servisini kullananların saat başı sadece 6 reklamı atlamasına izin vereceğini aktardı. Bu da demek oluyor ki, 6 adet reklamı geçtikten sonra açılan reklamları mecburen dinlemek zorunda kalacağız. 30 Haziran’da resmi olarak yayına başlayacak olan Play Music servisi hakkındaki tüm soru işaretleri de bu tarihte giderilmiş olacaktır diye umuyoruz.


En İnce Samsung,  Galaxy A8 Onay Aldı ve Satışa Hazır

Dropbox Android Uygulaması Güncellendi, Daha Şık Oldu

YORUMLAR