Google Uyarıyor: DNSChanger Virüsü Yayılıyor

Google Uyarıyor: DNSChanger Virüsü Yayılıyor

Google, şimdiye kadar arama sayfasında 500.000 civarı kullanıcıya DNSChanger virüsünün bulaştığını yazılı olarak uyarı çıkararak bildirdi.

Google bu uyarı sisteminin gerçekten doğru olup olmadığını bilmediğini. Ancak uyarı verilen kullanıcıların kesinlikle gerekli ayarlarını ve bilgisayarlarını kontrol etmeleri gerektiğini belirtiyor.

FBI'ı bile alarm durumuna geçiren DNSChanger virüsü amacına hızlı bir şekilde ulaşıyor gibi görünüyor. Google servislerinde eğer bu virüs bulaşmış kullanıcısı var ise hemen üst bölümde uyarı çıkartarak bilgilendirme yapıyor ve nasıl temizleneceği hakkında ilgili bir sayfaya yönlendiriyor. Şimdiye kadar 500.000 civarında kullanıcısına bu uyarıyı çıkarttığını duyurdu.

DNSChanger virüsü 9 Temmuz günü bulaştığı tüm bilgisayarları bloke edecek ve internet gezintilerinizi sadece tek bir siteye yönlendirecek. Bu nedenle kullanıcıların çok dikkatli olması ve bu tarihe kadar eğer bir bulaşma durumu var ise bilgisayarlarından hemen temizlemeleri gerekiyor.

DNSChanger virüsünün nasıl temizleneceğini ya da bilgisayarınıza bulaşıp bulaşmadığını öğrenmek isterseniz "FBI Uyardı: DNSChanger virüsü nasıl silinir?" isimili blog yazımızı okumanızı öneriyoruz.

YORUMLAR