Google Uygulama Mağazasına Sanal Gerçek Oyunlar Geliyor

Google Uygulama Mağazasına Sanal Gerçek Oyunlar Geliyor

Uzun zamandır sanal gerçeklik üzerinde çalışan Google, uygulama marketi Google Play’e VR ürünler koymaya başladı.

Kategori başlığı hazır olan Google Play VR raflarından artık Google Cardboard ile beraber kullanılabilecek sanal gerçeklik uygulamaları indirip tecrübe etmek mümkün oluyor. Son derece ucuz olan Google Cardboard VR düzeneği için özel olarak hazırlanmış bu uygulamalar eğlenceli VR deneyimi sunuyorlar. Google Cardboard gözlük düzenekler de ağaza satılacak. Google Cardboard düzenekler tanesi 15$ iki tanesi ise 25$’dan satışa sunuluyor. 

Google Play’de sanal gerçeklik

Google Play Store’da kullanıcıların seçimine sunulan VR kategorisindeki uygulamaların hepsi Google Cardboard VR setiyle uyumlu, aynı zamanda piyasa da bulunan birçok VR gözlük setiyle de çalışabiliyorlar.Google Play’de Cardboard uyumlu uygulamalar, ikonlarının üst tarafında bir Cardboard resmiyle bulunuyorlar.

Google sanal gerçeklik oyunları kategorisi henüz Türkiye'de hizmet vermiyor. Ancak Google çok yakında bu hizmeti getireceğini ifade eden bir bildiriyi Google Store sayfalarına yerleştirmiş bulunuyor.

Google sanal gözlük seti çıkarıyor

Bu arada dolaşan dedikodulara göre Google çok yakın zamanda Cardboard VR düzeneğinin yerini alacak yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Google’ın üzerinde çalıştığı yeni VR projesinin oldukça hesaplı ve yeni nesil bir gözlük olacağı konuşuluyor. Ancak bu cihazın ne zaman piyasada olacağı ya da projenin hangi aşamada olduğu hakkında henüz bir bilgi yok.

Google Cardboard Kamera Uygulamasını Yayınladı

Google YouTube'a Android Cihazlar Üzerinde Sanal Gerçeklik Özelliğini de Ekledi

YORUMLAR