Google Uygulaması Chrome JAM ile Kendi Müziğinizi Yapın

Google Uygulaması Chrome JAM ile Kendi Müziğinizi Yapın

Sanırım bugüne kadar geliştirilmiş en ilginç API'lerden birisi Google Chrome tarafından kullanıcılarla buluştu. Geliştirilen bu gerçek zamanlı Web Audio (Ses) API'si sayesinde sadece kısa bir ses döngüsü dışında gerçek anlamda kendi şarkılarınızı farklı enstrümanlar kullanarak hazırlayabileceksiniz.

Deneme sürümü olarak internet kullanıcılarıyla buluşan Google'ın son Chrome deneyimi Chrome Jam, teknik olarak demo olsa da eğlenceli olmadığı anlamına gelmiyor.

Sadece eğlenceli olmanın dışında gerçekten etkileyici bir web uygulaması olan Chrome Jam sayesinden standart web teknolojilerini kullanarak gerçek zamanlı müzik yapma şansına sahip olacaksınız hem de arkadaşlarınızla birlikte.

Chrome with JAM, Web API'lerinin ötesinde, tüm bu çalışmaları yapmak için WebSockets, HTML5 Canvas, CSSS3 ve Google Bulut hizmetlerinin tamamını kullanmaktadır.

Uygulama içerisinde seçebileceğiniz farklı 19 adet enstrüman bulunmaktadır. Eski model davullardan günümüz elektronik gitarlarına kadar geniş bir enstrüman yelpazesi sizleri bekliyor.

Yanınıza iki arkadaşınızı da alarak farklı enstrümanlarla farklı müzikler üretmek tamamen sizin elinizde. Kendi müziğinizi yaparken çok eğleneceğinize emin olabilirsiniz.

YORUMLAR