Google Üzerinde Yaptığımız Aramaları Nasıl İndirebiliriz?

Google üzerinde yapmış olduğumuz aramaları artık bilgisayarımıza indirebiliyoruz.

Google Üzerinde Yaptığımız Aramaları Nasıl İndirebiliriz?

Google'ın en sık kullanılan ve en popüler arama motoru olduğunu tüm bilgisayar ve internet kullanıcıları bilir. Gün içerisinde ihtiyaç duyduğumuz tüm bilgilere ve servislere Google üzerinde arama yaparak sadece birkaç saniye içerisinde erişebiliyoruz. Peki Google üzerinde yaptığımız aramaların akıbeti ne oluyor?

Geçmiş sekmesine tıklayarak Google üzerinde yaptığımız tüm aramaları görüntüleme, düzenleme ve silme şansına sahibiz. Fakat Google bu işi bir adım ileri götürerek kullanıcılara yaptıkları aramaları bilgisayarları üzerine indirme imkanı tanıdı. Bu özelliği kullanarak sadece birkaç saniye içerisinde yapmış olduğumuz tüm aramaları bilgisayarımıza indirebiliyor ve arşivleyebiliyoruz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için https://history.google.com/history/ adresini ziyaret etmek gerekiyor. Bu sayfaya bağlandıktan sonra o an aktif olan Google hesabımız üzerinden yapmış olduğumuz tüm aramaların bir listesi ekrana geliyor. Sağ üst bölümden hesap değişikliği yapabiliyoruz.

Google üzerinde yapmış olduğumuz aramaları indirmek için;

Bulunduğumuz sayfanın sağ üst bölümünde bulunan dişli butonuna tıklıyor ve çıkan menüden indir seçeneğini tıklıyoruz.

İndir seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza uyarı metni içeren bir pencere çıkıyor. Metinde yapmak üzere olduğumuz işlemin ne gibi güvenlik sorunlarına yol açabileceği anlatılıyor.

Metni okuduktan sonra Arşiv Oluştur seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza Arşiviniz hazırlanıyor ibaresi taşıyan bir pencere çıkıyor. Arşivimiz hazır olduğunda bize bir mail ile haber veriliyor. Yönergeleri takip ederek yapmış olduğumuz tüm aramaları bilgisayarımıza indiriyoruz. Fakat bu işlem sonrasında şayet aramalarınızda hassas bilgileriniz varsa arşivi güvenli bir şekilde saklamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde istemediğiniz kişilera rama sonuçlarınıza erişebilirler ve ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

Webmaster'ların Dikkatine: Facebook 'Like Box'u Kaldırıyor

YORUMLAR