Google ve Elon Musk İnsanlık İçin Neyin İyi Olacağına Karar Verecekler

Google ve Elon Musk İnsanlık İçin Neyin İyi Olacağına Karar Verecekler

Mucit Elon Musk ve Google insanlığın geleceğinin daha iyi olabilmesi için beraber çalışacaklar. Proje, gereken teknolojik koşulları güncellemek adına, yapay zeka teknolojileri barındıran ortak bir çalışma olacak. 

1971 doğumlu Güney Afrikalı mucit Elon Musk Tesla Motors ve PayPal'ın kurucusu olarak tanınıyor. Musk aynı zamanda uzaydan dünyaya internet yayını yapacak olan SpaceX projesinin hem mucidi hem de kurucusu. 

Google ve Elon Musk insanlığın geleceğinin yapay zekaya sahip pek çok teknolojik gelişmenin insanlığın hizmetine sunulmasını tasarlayacaklar. Musk ve Google son 50 yıldır bir şekilde geliştirilmeye çalışan ve son yıllarda pek çok üründe görünen yapay zeka teknolojisine sahip ürünlerin, geleceği daha iyi şekillendirebileceğine inanıyorlar.

Bu durum, derin öğrenme teknolojisine sahip yapay zekalı makinelerle ilgili prototiplerin Musk ve Google laboratuvarlarında geliştirilmeye başlanmasına az kaldığının da bir işareti. Çalışmalar öğrenen makinelerin tüm öğrendiklerini motor mekanizmalar yardımıyla hayata geçirerek insanlığın hizmetine her alanda sunabilmek adına yapılacak çalışmalardan oluşacak. 

Yapay Zeka Ne Değildir?

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

Yapay Zekaya Sahip Super Mario, Oyunda Harikalar Yarattı

Akşama Ne Pişecek Derdine Son Veren Robotlar Geliyor

YORUMLAR