Google ve Tüm Servisleri Çöktü

Google ve Tüm Servisleri Çöktü

İnternet devi Google'ın arama motoru ve Gmail İngiltere, İzlanda, Fransa ve Hindistan başta olmak üzere bazı ülkelerde çöktü. Erişimin geri gelmesi saatler sürdü.

Google 11 Mart sabahına erişim sorunuyla başladı. İlerleyen saatlerde yavaşlama ve takılmalarla devam eden problem arama motoruna giren veya Gmail'de e-postalarını kontrol etmek isteyenlerin erişim sorunuyla karşılaşmaya başlamasıyla ciddi bir hal aldı.

Google ve Gmail'e erişemeyen binlerce kullanıcının Twitter'dan şikayetini dile getirmesiyle ortaya çıkan erişim kabusu saatlerce sürdü. Erşim sıkıntısı pek çok yerde hissedilmezken İngiltere, İzlanda, Fransa ve Hindistan’daki kullanıcılar saatlerce Google ve Gmail hizmetinden mahrum kaldılar. Google servislerinin hiç birine sözü geçen ülkeler ulaşamadılar.

Google'dan konuyla ilgili her hangi bir açıklama gelmedi ancak dün akşam saatlerinde tamamen kopan erişim saatler sonra 12 Mart sabah saatlerinde tamamen ortadan kaldırıldı. Sorunun Hindistanda bulunan routerlardan kaynakladığı düşünülüyor.

Erişim kabusu saatler sonra normale döndü ve bu sorun Türkiye'de hissedilmedi ancak göreceli biçimde servislerin yavaşladığı da gözlemlendi.

Gmail Labs'ta Etkinleştirmeniz Gereken 5 Özellik

Gmail için Faydalı Klavye Kısayolları

YORUMLAR