Google+ ve Yeni Özellikleri

Google+ ve Yeni Özellikleri

Yeni gelen güncellemelerle birlikte yepyeni özellikler Google+ kullanıcılarını bekliyor. Yeni gelen özelliklerden ilki ve en dikkat çekici olanıysa Google+ Yorumlar'ının bundan böyle blog servisi Blogger ile entegre olarak kullanılabilecek olması. Bu sayede kullanıcılar Blogger hesaplarını terk etmeden yorumlarını anlık olarak Google+ hesapları üzerinde de paylaşabilecekler. Bu aynı zamanda Google+ hesabınız üzerinde yapacağınız bir yorumun da isterseniz Blogger hesabınızda ilgili içerik altında görüntülenebileceği anlamını taşıyor.

Yeni geliştirilen Google+ Yorumları özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların Blogger hesap ayarları altından bu özelliği aktifleştirmeleri gerekmekte. Google tarafından yapılan açıklamada "Yeni gelen bu özellikle birlikte kullanıcılarımızın içeriklerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde diğer kullanıcılarla buluşturabileceğini düşünüyoruz." sözlerine yer verildi.

Google+ üzerinde yapılan yeniliklerden bir diğeriyse Google'ın görüntülü konuşma servisi Google Hangout için geldi. Otomatik mikrofon kapatma adı verilen yeni özellik sayesinde Hangout sırasında klavyesi ile gereğinden fazla haşır neşir olan kullanıcıların mikrofonları otomatik olarak kapatılacak. Buna neden olarakta özellikle dizüstü bilgisayarlarda klavyenin mikrofona çok yakın olması nedeniyle araya giren tuş seslerinin Hangout'un kalitesini düşürmesi gösteriliyor.

Şu an için 4 veya daha fazla kullanıcının birlikte yaptığı Hangout'lar sırasında aktif olarak çalışacak olan özellik, klavyesini o an aktif olarak kullanıcının mikrofonunun sesini kapatacak ve bununla ilgili kullanıcının ekranında bir uyarı belirecek. Bakalım yeni gelen özelliklerle birlikte kullanıcıların Google+ ve diğer Google+ servislerine karşı olan ilgilerinde bir artış gözlenecek mi?

RAM Fiyatları Arttı

YORUMLAR