Google Veri GIF'leri Hazırlamaya Yarayan Servisini Tanıttı

Google Veri GIF'leri Hazırlamaya Yarayan Servisini Tanıttı

Google bugün News Lab üzerinden Data GIF Maker adlı basit GIF hazırlama servisini tanıttı. Bu yeni GIF hazırlama aracı ile saniyeler içinde veri odaklı GIF görselleri hazırlanabilecek.

Ancak Google Data GIF Maker, çok da detaylı ve heyecan verici bir araç olarak öne çıkmıyor. Veri odaklı bir servis olduğu içinhaha çok verileri hareketli görsellere dönüştüren bir araç olarak betimlenebilir. Google Data GIF Maker esnek ve hayal gücünü zorlayan bir uygulama da değil. Veriler yalnızca ikiye bölünmüş bir ekranda iki farklı değişkeni kıyaslayan hareketli bir görsel oluşturuyor. Bir diğer deyişle, Data GIF Maker için Google Data Studio uygulamasının GIF – odaklı versiyonu demek yanlış olur..

Temel olarak Trump – Hillary, AndroidiOS ya da Batman ve Superman gibi iki farklı değişkeni yüzdelik olarak kıyaslamak için geliştirilen uygulamada, ikiye bölünmüş bir ekranda değişkenlerin ismi, türü ve yüzdelikleri soruluyor ve saniyeler içinde ilgili verileri içeren bir GIF hazırlanıyor.

Bugün yapılan duyuruda, bu GIF hazırlama aracının çatışan iki değişkenin veri kıyasını görselleştirmek amaçlı olduğu belirtildi. Daha çok "gazeteci ve eleştirmenlere" yönelik tanıtımı yapılan Data GIF Maker tabi ki tüm kullanıcıların kullanımına açık durumda. 

Resimlerinizi Toplu Olarak Düzenleyebileceğiniz 10 Yararlı Web Servisi

Google'ın Guetzli Algoritması, Resim Dosyalarını Yüzde 35'e Kadar Küçültüyor

YORUMLAR