Google, VR Kamera Uygulaması Sprayscape'i Yayınladı

Google, VR Kamera Uygulaması Sprayscape'i Yayınladı

Google Sprayscape uygulaması, 360 derece kameraya sahip olmayan kullanıcılar için geliştirilen uygulamalardan biri. Android Experiments programı kapsamında hazırlanan VR kamera uygulaması telefonun jiroskopunu kullanarak eşsiz fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor.

Google’ın Sprayscape adını verdiği yeni sanal gerçeklik kamera uygulaması, Android telefon kullanıcılarına özel olarak hazırlanmış. Ek bir cihaz gerektirmediğini, tamamen ücretsiz indirilip kullanabildiği ancak henüz ülkemize açık olmadığını belirtelim.

Siyah karelerden oluşan 360 derece alan üzerinde farklı noktalara dokunuşlar yaparak çektiğiniz fotoğrafları birleştirerek bir nevi kolaj oluşturan Sprayscape uygulamasını diğer 360 derece kamera uygulamalarından ayıran özelliği görüntüleri bir araya getirmek için herhangi bir işlem yapmaması. Konumlandırmayı belirlemek için telefonunuzun jiroskopundan verileri okuyor.

Yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz Google Sprayscape uygulamasını Android telefonunuza aşağıdaki bağlantıdan indirip deneyebilirsiniz:

YORUMLAR