Google, VR Kullanımını Kolaylaştırıyor

Google, VR Kullanımını Kolaylaştırıyor

Sanal gerçeklik, yani VR'ın hayatımıza girmesiyle birlikte şüphesiz bir sürü alışkanlığımız değişecek. Google ise bizlere bunun kolay yollarını göstermeye hazırlanıyor.

Başta Oculus Rift olmak üzere bir sürü VR cihazı yakın zamanda çıkışlarını yaptı. Google VR için ise Google yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Olayı sadece sanal gerçekliği kullanmak olmayan, aynı zamanda birçok resmi ve videoyu da kaydetmemize yarayan bu cihaz Google'ın yeni VR View sistemiyle işimizi daha da kolaylaştıracak.

Bu sistem sayesinde her seferinde kodlarla uğraşmak zorunda kalmayacağız, tek bir embed kodu sayesinde VR fotolarımızı ve videolarımız dilersek mobil uygulamalarımızda, dilersek de web sitemizde rahatlıkla kullanabileceğiz.

Firmaların VR'a olan ilgilerini göz ardı edemeyiz; daha yeni gelişen bir teknoloji olmasına rağmen neredeyse bütün desteklerini bu alana veriyorlar. Tabii ki bu sistemi kullanabilmek için VR cihazınızın olması gerekiyor. Bakalım ileriki dönemlerde ne gibi farklı uygulamalarla karşılaşacağız.

En Baba VR Cihazı

Facebook Kullanıcılarını Gear VR ile Sanal Gerçekliğe Davet Ediyor

Google Uygulama Mağazasına Sanal Gerçek Oyunlar Geliyor

YORUMLAR