Google, VR Oyun Stüdyosu Owlchemy Labs'i Bünyesine Kattı

Google, VR Oyun Stüdyosu Owlchemy Labs'i Bünyesine Kattı

İki yıl önce VR teknolojileri üzerine çalışan Skilman & Hackett şirketini satın alan Google, bugün de piyasaya sürdüğü başarılı VR oyunlarıyla kısa sürede parlayan Owlchemy Labs’i bünyesine kattığını duyurdu. Bu yatırımıyla Google, VR teknolojileri alanındaki iddiasını ortaya koydu.

Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality gibi beğeni toplamış VR oyunlarının geliştiricisi olan VR oyun stüdyosu Owlchemy Labs, bundan böyle faaliyetlerine Google çatısı altında devam edecek. Owlchemy Labs’in kurucularından ve ortaklarından biri olan Alex Schwartz, Google’ın desteğini arkalarında hissettiklerinden duyduğu heyecanı aktardı. Ayrıca Schwartz, üzerinde çalışmakta oldukları projelerin, satın alma işleminden dolayı sekteye uğramayacağını aksine Google’ın yatırımıyla daha da hız kazanacaklarını dile getirdi.

Yaklaşık üç yıldır VR oyunları üzerine çalışan Owlchemy Labs; Playstation VR, HTC Vive ve Oculus platformlarına geliştirdiği oyunlarla adından söz ettirmişti. Google’ın varlığı ile Owlchemy Labs’in VR oyun marketine damga vurması bekleniyor.

Yalnızca Owlchemy Labs’i bünyesine kattığını duyuran Google, satın alma bedeline dair herhangi bir detay paylaşmazken, önümüzdeki hafta I/O geliştirici konferansında VR alanındaki gelişmelerin ele alınması bekleniyor. Ayrıca Owlchemy Labs’in Google’ın VR başlığı Daydream’in geliştirilmesinde rol oynayacağı da belirtiliyor.

Google Jump Kameları, VR Teknolojisine Yeni Bir Boyut Katacak

Samsung Gear VR 782 Bin Satarak Zirveye Oturdu

YORUMLAR