Google Web Sitelerinin Mobile Uygunluğunu Gösteriyor

Google Web Sitelerinin Mobile Uygunluğunu Gösteriyor

Akıllı telefonlar ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla, Google’da bu cihazlardan yapılan aramalar, masaüstünden yapılan aramaları geçecek gibi görünüyor. Bu artışın farkında olan Google, mobildeki deneyimi iyileştirmek adına, arama sonuçlarına eklediği yeni özelliği duyurdu. Yeni özellik ile, bir web sitesinin telefonunuzda iyi görünüp görünmediğini anlayabileceksiniz.

Web siteleri, mobil cihazları desteklemediğinde eksik ya da boş sayfa olarak görüntülenebiliyorlar. Google’ın bu yeni işlevinin sizi zaman kaybından kurtaracak olması muhtemel. Bu işlev, kullanıcılar için başarılı bir uygulama. Ancak mobil cihazları desteklemeyen web sitelerinin sayısı da bir hayli fazla olduğunu düşünürsek, sözkonusu sitelerin trafiğinde büyük bir düşüşe sebep olabilir. Arama sonuçlarında gösterilen bu uyarı, iOS cihazlarda ve Android 4.1 ve üzeri cihazlarda şu şekilde görünmekte:

Bu işlev, bize büyük bir kolaylık sağlayacak. Web sitelerine girip, “bu site, mobil sürümü desteklemiyor” uyarısıyla karşılaşmadan, o sitenin mobil cihazlar için uygun olup olmadığını öğrenmiş olacağız.

iPhone Mayıs'ta Samsung'u Geride Bıraktı

YORUMLAR