Google, Web Tarayıcılar İçin Yeni Bir Play Store Tasarımı Üzerinde Çalışıyor

Google, Web Tarayıcılar İçin Yeni Bir Play Store Tasarımı Üzerinde Çalışıyor

Haberin doğmasına neden olan keskin gözlü bir Reddit kullanıcısı, Google Play Store sayfasının tarayıcı üzerinde gerçekleştirmeye başladığı değişikleri yazılı olarak belirten ilk kaynak. Sayfa tasarımındaki yenilikler şimdilik sınırlı sayıda olan bir kullanıcı grubuna ulaşmış durumda. Google aslında bu hamlesiyle bizleri çok şaşırtmadı. Yeni bir girişim öncesi beta test grubu ile ilk izlenmileri toplamak konusunda birçok örneği olan şirket belli ki arayüz tasarımında da köklü bir değişikliğin ön hazırlıklarını yapıyor.

Şu an Play Store sayfasını ziyaret edenler, mağazanın ilk iki katmanındayken ufak kartlar aracılığıyla gerçekleşen bir sunum ile karşılaşıyorlar. Ne var ki, burada bulunan ikonlar tıklandığında yönlendirilen sayfa geleneksel tasarıma geçiş yapmanıza neden oluyor.

Yeni tasarım formatları tıkladığınız uygulamanın verilerini alıyor ve bunları sayfa içinde süzülen bir kartın içerisinde ön planda bulundurmanızı sağlıyor. Material Design fikrini son aylardır sıkça gündeme getiren Google, Play Store sayfasında yaratmış olduğu bu değişikliğin mobil cihazlara da yansıtacağı çok yüksek bir ihtimal.

Şimdilik bu yeni tasarımın ne zaman standart haline geleceği konusunda bir açıklama yapmayan Google, bu yeni uygulamanın kesin bir değişiklik olacağı yönünde de bilgi vermiyor. Yine de bu noktadan yola çıkarak şirketin büyük tasarımsal değişiklikler peşinde olduğunu tahmin etmek güç değil.

Amerikan Ulusal Güvelik Ajansı NSA, Google Play'i Hacklemiş Olabilir

Google Play'de Uygulamalara Önceden Kayıt İmkanı Geliyor

YORUMLAR