Google WhatsApp'ı 1 Milyar Dolara Satın Alabilir

Ortaya sürülen yeni haberlere göre Google çapraz platform mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın almak için görüşmelere başladı.

Google WhatsApp'ı 1 Milyar Dolara Satın Alabilir

Ortaya sürülen yeni haberlere göre Google çapraz platform mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın almak için görüşmelere başladı.

Digital Trends tarafından yapılan habere göre Google ve WhatsApp arasında dört beş haftadır devam eden görüşmeler sırasında tüm kozları elinde bulunduran WhatsApp tarafından satın alma işlemi için istenilen ücret yaklaşık 1 milyar dolar civarında.

Şu an dünya üzerinde tüm mobil platformlarda kullanıcıların en çok tercih ettikleri mesajlaşma programı olan WhatsApp, kullanıcıların birbirine anlık olarak mesaj, resim, ses ve video göndermesine olanak tanıyor. Uygulamanın en can alıcı kısmıysa tüm bu mesajlaşma işlemlerini yaparken kullanıcılardan herhangi bir şekilde ekstra bir SMS ücreti talep etmiyor olması.

Şirket Ocak ayı içerisinde yaptığı açıklamayla yılbaşı arifesinde bir günde toplam 7 milyar gelen mesaj ile kendi rekorunu kırdığını duyurmuştu. Sonrasında WhatsApp bir gün içerisinde gönderilen 11 milyar mesajla farklı bir rekora daha imza atmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Facebook tarafından Instagram için ödenilen 1 milyar dolarlık ücret düşünüldüğü zaman, WhatsApp'ın satın alınma işlemi için ortaya atılan aynı rakam birçok kişiye göre yetersiz görünebilir. Digital Trends tarafından ortaya atılan bu haberin gerçekliği konusunda net bir bilgi olmamasına karşın, Google'ın WhatsApp'ı alması durumunda neler olabilirin senaryoları şimdiden WhatsApp kullanıcılarının ve dijital medyanın aklını kurcalayan en büyük soru gibi görünüyor.

Microsoft Windows XP'yi Önümüzdeki Sene Bitirecek

YORUMLAR